Advanced Custom Fields - en to sv_SE translation catalogue (489 entries)

en: Field Groups
sv_SE: Fältgrupper

en: Field Group
sv_SE: Fältgrupp

en: Add New
sv_SE: Nytt fält

en: Add New Field Group
sv_SE: Lägg till ny fältgrupp

en: Edit Field Group
sv_SE: Redigera fältgrupp

en: New Field Group
sv_SE: Skapa fältgrupp

en: View Field Group
sv_SE: Visa fältgrupp

en: Search Field Groups
sv_SE: Sök fältgrupp

en: No Field Groups found
sv_SE: Inga fältgrupper hittades

en: No Field Groups found in Trash
sv_SE: Inga fältgrupper hittades i papperskorgen

en: Fields
sv_SE: Fält

en: Field
sv_SE: Fält

en: Add New Field
sv_SE: Skapa nytt fält

en: Edit Field
sv_SE: Redigera fält

en: New Field
sv_SE: Nytt fält

en: View Field
sv_SE: Visa fält

en: Search Fields
sv_SE: Sök fält

en: No Fields found
sv_SE: Inga fält hittades

en: No Fields found in Trash
sv_SE: Inga fält hittades i papperskorgen

en: Custom Fields
sv_SE: Egna fält

en: Field group updated.
sv_SE: Fältgrupper uppdaterades.

en: Field group deleted.
sv_SE: Fältgrupper raderades.

en: Field group published.
sv_SE: Fältgrupper publicerades.

en: Field group saved.
sv_SE: Fältgrupper sparades.

en: Field group submitted.
sv_SE: Fältgruppen skickades.

en: Field group scheduled for.
sv_SE: Fältgruppen schemalades för.

en: Field group draft updated.
sv_SE: Utkastet till fältgrupp uppdaterades.

en: Move to trash. Are you sure?
sv_SE: Flytta till papperskorgen. Är du säker?

en: checked
sv_SE: vald

en: No toggle fields available
sv_SE: Det finns inga aktiveringsbara fält

en: Field group title is required
sv_SE: Fältgruppen behöver en titel

en: copy
sv_SE: kopiera

en: or
sv_SE: eller

en: Parent fields
sv_SE: Förälder fält

en: Sibling fields
sv_SE: Syskon fält

en: Hide / Show All
sv_SE: Dölj / Visa alla

en: Move Custom Field
sv_SE: Flytta egna fält

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
sv_SE: Detta fält kan inte flyttas förrän ändringarna har sparats

en: Null
sv_SE: Nollvärde

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
sv_SE: De ändringar som du gjort kommer att förloras om du navigerar bort från denna sida

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
sv_SE: Strängen  "field_" får inte användas i början av ett fältnamn

en: Location
sv_SE: Plats

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Show Field Keys
sv_SE: Visa fältnyckel

en: Yes
sv_SE: Ja

en: No
sv_SE: Nej

en: Publish
sv_SE: Publicera

en: Pending Review
sv_SE: Väntar på granskning

en: Draft
sv_SE: Utkast

en: Future
sv_SE: Framtid

en: Trash
sv_SE: Papperskorg

en: Front Page
sv_SE: Förstasida

en: Posts Page
sv_SE: Inläggssida

en: Parent Page (has children)
sv_SE: Föräldersida (har undersidor)

en: Child Page (has parent)
sv_SE: Undersida (har föräldersida)

en: Default Template
sv_SE: Standardmall

en: Super Admin
sv_SE: Superadministratör

en: All
sv_SE: Alla

en: Add / Edit
sv_SE: Skapa / Redigera

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Move Complete.
sv_SE: Flyttning färdig.

en: The %s field can now be found in the %s field group
sv_SE: Det %s fält kan nu hittas i %s fältgrupp

en: Close Window
sv_SE: Stäng fönster

en: Please select the destination for this field
sv_SE: Läs dokumentationen för detta fält

en: Move Field
sv_SE: Flytta fält

en: Field group duplicated. %s
sv_SE: Fältgruppen kopierad. %s

en: %s field group duplicated. | %s field groups duplicated.
sv_SE[0]: %s fältgrupp duplicerade.
sv_SE[1]: %s fältgrupper duplicerade.

en: Field group synchronised. %s
sv_SE: Fältgrupp synkroniserad. %s

en: %s field group synchronised. | %s field groups synchronised.
sv_SE[0]: %s fältgrupp synkroniserade.
sv_SE[1]: %s fältgrupper synkroniserade.

en: Sync available
sv_SE: Synkronisering tillgänglig

en: Title
sv_SE: Titel

en: Changelog
sv_SE: Versionshistorik

en: See what's new in
sv_SE: Se vad som är nytt i

en: Resources
sv_SE: Resurser

en: Getting Started
sv_SE: Kom igång

en: Updates
sv_SE: Uppdateringar

en: Field Types
sv_SE: Fälttyper

en: Functions
sv_SE: Funktioner

en: Filters
sv_SE: Filter

en: 'How to' guides
sv_SE: Användarguider

en: Tutorials
sv_SE: Handledningar

en: Created by
sv_SE: Skapad av

en: Duplicate this item
sv_SE: Duplicera detta objekt

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: Select %s
sv_SE: Välj %s

en: Synchronise field group
sv_SE: Synkronisera fältgrupp

en: Sync
sv_SE: Synkronisera

en: Add-ons
sv_SE: Tillägg

en: <b>Error</b>. Could not load add-ons list
sv_SE: <b>Fel</b>. Kunde inte ladda tilläggslistan

en: No field groups selected
sv_SE: Inga fältgrupper valda

en: No file selected
sv_SE: Ingen fil vald

en: Error uploading file. Please try again
sv_SE: Fel vid uppladdning av fil. Vänligen försök igen

en: Incorrect file type
sv_SE: Felaktig filtyp

en: Import file empty
sv_SE: Importfil är tom

en: <b>Success</b>. Import tool added %s field groups: %s
sv_SE: <b>Framgång</b>. Importverktyg tillagt %s fältgrupper: %s

en: <b>Warning</b>. Import tool detected %s field groups already exist and have been ignored: %s
sv_SE: <b>Varning</b>. Importverktyg upptäckta %s fältgrupper finns redan och har ignorerats: %s

en: Info
sv_SE: Information

en: What's New
sv_SE: Vad är nytt

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: Conditional Logic
sv_SE: Visningsvillkor

en: Show this field if
sv_SE: Visa detta fält när

en: is equal to
sv_SE: är lika med

en: is not equal to
sv_SE: inte är lika med

en: and
sv_SE: och

en: Add rule group
sv_SE: Lägg till regelgrupp

en: Edit field
sv_SE: Redigera fält

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Duplicate field
sv_SE: Duplicera fält

en: Move field to another group
sv_SE: Flytta fält till en annan grupp

en: Move
sv_SE: Flytta

en: Delete field
sv_SE: Radera fält

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Error
sv_SE: Fel

en: Field type does not exist
sv_SE: Fälttyp existerar inte

en: Field Label
sv_SE: Fält etikett

en: This is the name which will appear on the EDIT page
sv_SE: Detta namn kommer att visas i redigeringsvyn

en: Field Name
sv_SE: Fältnamn

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
sv_SE: Ett ord utan mellanslag. Understreck och bindestreck är tillåtna

en: Field Type
sv_SE: Fälttyp

en: Instructions
sv_SE: Instruktioner

en: Instructions for authors. Shown when submitting data
sv_SE: Instruktioner till författare. Visas när data anges

en: Required?
sv_SE: Obligatorisk?

en: Wrapper Attributes
sv_SE: Wrapper attribut

en: width
sv_SE: bredd

en: Close Field
sv_SE: Stäng fält

en: Order
sv_SE: Ordning

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Name
sv_SE: Namn

en: Type
sv_SE: Typ

en: No fields. Click the <strong>+ Add Field</strong> button to create your first field.
sv_SE: Inga fält. Klicka på knappen <strong>+ Lägg till fält</strong> för att skapa ditt första fält.

en: Drag and drop to reorder
sv_SE: Dra och släpp för att ändra ordning

en: + Add Field
sv_SE: + Lägg till fält

en: Rules
sv_SE: Regler

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
sv_SE: Skapa regler för när redigeringsvyn ska visa dessa fält

en: Show this field group if
sv_SE: Visa detta fält när

en: Post
sv_SE: Inlägg

en: Post Type
sv_SE: Inläggstyp

en: Post Status
sv_SE: Inläggsstatus

en: Post Format
sv_SE: Inläggsformat

en: Post Category
sv_SE: Inläggskategori

en: Post Taxonomy
sv_SE: Inläggstaxonomi

en: Page
sv_SE: Sida

en: Page Template
sv_SE: Sidmall

en: Page Type
sv_SE: Sidtyp

en: Page Parent
sv_SE: Sidans förälder

en: User
sv_SE: Användare

en: User Form
sv_SE: Användarformulär

en: User Role
sv_SE: Användarroll

en: Forms
sv_SE: Formulär

en: Attachment
sv_SE: Bilaga

en: Taxonomy Term
sv_SE: Taxonomi term

en: Comment
sv_SE: Kommentar

en: Order No.
sv_SE: Order Nr.

en: High (after title)
sv_SE: Hög (efter titel)

en: Normal (after content)
sv_SE: Normal (efter innehåll)

en: Side
sv_SE: Sidopanel

en: Style
sv_SE: Stil

en: Seamless (no metabox)
sv_SE: Smidig (ingen metabox)

en: Label placement
sv_SE: Etikett placering

en: Top aligned
sv_SE: Topp justerad

en: Left Aligned
sv_SE: Vänster justerad

en: Instruction placement
sv_SE: Placering av instruktion

en: Below labels
sv_SE: Under etiketter

en: Below fields
sv_SE: Under fält

en: Hide on screen
sv_SE: Dölj på skärmen

en: Permalink
sv_SE: Permalänk

en: Content Editor
sv_SE: Innehållseditor

en: Excerpt
sv_SE: Utdrag

en: Discussion
sv_SE: Diskussion

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Revisions
sv_SE: Versioner

en: Slug
sv_SE: Permalänk

en: Author
sv_SE: Författare

en: Page Attributes
sv_SE: Sidattribut

en: Featured Image
sv_SE: Utvald bild

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Tags
sv_SE: Taggar

en: Send Trackbacks
sv_SE: Skicka trackbacks

en: Download & Install
sv_SE: Ladda ner & installera

en: Installed
sv_SE: Installerad

en: Export Field Groups to PHP
sv_SE: Exportera fältgrupper till PHP

en: The following code can be used to register a local version of the selected field group(s). A local field group can provide many benefits such as faster load times, version control & dynamic fields/settings. Simply copy and paste the following code to your theme's functions.php file or include it within an external file.
sv_SE: Följande kod kan användas för att registrera en lokal version av valda fältgrupp(er). Ett lokal fältgrupp kan ge många fördelar som snabbare laddningstider, versionshantering & dynamiska fält/inställningar. Bara att kopiera och klistra in följande kod till ditt temas functions.php fil eller inkludera det genom en extern fil.

en: Export Field Groups
sv_SE: Exportera fältgrupper

en: Select the field groups you would like to export and then select your export method. Use the download button to export to a .json file which you can then import to another ACF installation. Use the generate button to export to PHP code which you can place in your theme.
sv_SE: Välj de fältgrupper som du vill exportera och sedan välj din exportmetod. Använd knappen för exportera till en .json fil som du sedan kan importera till en annan ACF installation. Använd den generade knappen för att exportera PHP kod som du kan lägga till i ditt tema.

en: Select Field Groups
sv_SE: Välj fältgrupp

en: Download export file
sv_SE: Ladda ner exportfil

en: Generate export code
sv_SE: Generera exportkod

en: Toggle All
sv_SE: Markera alla

en: Import Field Groups
sv_SE: Importera fältgrupper

en: Select the Advanced Custom Fields JSON file you would like to import. When you click the import button below, ACF will import the field groups.
sv_SE: Välj den Advanced Custom Fields JSON-fil som du vill importera. När du klickar på import knappen nedanför,  kommer ACF importera fältgrupperna.

en: Select File
sv_SE: Välj fil

en: Import
sv_SE: Importera

en: Welcome to Advanced Custom Fields
sv_SE: Välkommen till Advanced Custom Fields

en: Thank you for updating! ACF %s is bigger and better than ever before. We hope you like it.
sv_SE: Tack för att du uppdatera! ACF %s är större och bättre än någonsin tidigare. Vi hoppas att du uppskattar det.

en: A smoother custom field experience
sv_SE: En smidigare fältupplevelse

en: Improved Usability
sv_SE: Förbättrad användarvänlighet

en: Including the popular Select2 library has improved both usability and speed across a number of field types including post object, page link, taxonomy and select.
sv_SE: Inkluderat det populära Select2 biblioteket som har förbättrat både användbarhet och hastighet över ett antal fälttyper inkluderande postobjekt, sidlänk, taxonomi och välj.

en: Improved Design
sv_SE: Förbättrad design

en: Many fields have undergone a visual refresh to make ACF look better than ever! Noticeable changes are seen on the gallery, relationship and oEmbed (new) fields!
sv_SE: Många fält har genomgått en visuell förbättring för att göra ACF se bättre ut än någonsin! Märkbara förändringar ses på galleriet, relation och oEmbed (nytt) fält!

en: Improved Data
sv_SE: Förbättrad data

en: Redesigning the data architecture has allowed sub fields to live independently from their parents. This allows you to drag and drop fields in and out of parent fields!
sv_SE: Omforma dataarkitekturen har tillåtet underfält att leva självständigt från deras förälder. Detta gör att du kan dra och släppa fält in och ut från förälderfälten!

en: Goodbye Add-ons. Hello PRO
sv_SE: Adjö tillägg. Hej PRO

en: Introducing ACF PRO
sv_SE: Introducera ACF PRO

en: All 4 premium add-ons have been combined into a new <a href="%s">Pro version of ACF</a>. With both personal and developer licenses available, premium functionality is more affordable and accessible than ever before!
sv_SE: Samtliga 4 premium tillägg har kombineras till ett ny <a href="%s">Pro version av ACF</a>. Med både personlig och utvecklar licens tillgänglig, premium funktionalitet är mer prisvärt och tillgängligt än någonsin tidigare!

en: Powerful Features
sv_SE: Kraftfulla funktioner

en: ACF PRO contains powerful features such as repeatable data, flexible content layouts, a beautiful gallery field and the ability to create extra admin options pages!
sv_SE: ACF PRO innehåller kraftfulla funktioner som upprepningsfält, flexibelt innehåll, ett vackert gallerifält och möjligheten att skapa extra administratörs alternativsidor!

en: Read more about <a href="%s">ACF PRO features</a>.
sv_SE: Läs mer om <a href="%s">ACF PRO funktioner</a>.

en: Easy Upgrading
sv_SE: Enkelt att uppgradera

en: To help make upgrading easy, <a href="%s">login to your store account</a> and claim a free copy of ACF PRO!
sv_SE: För att göra uppgraderingen enkel, <a href="%s">logga in till ditt konto</a> och gör anspråk på en gratis kopia av ACF PRO!

en: We also wrote an <a href="%s">upgrade guide</a> to answer any questions, but if you do have one, please contact our support team via the <a href="%s">help desk</a>
sv_SE: Vi skrev även en <a href="%s">uppgraderings guide</a>för svara på eventuella frågor, men om du har en, vänligen kontakta vårt support team via <a href="%s">help desk</a>

en: Under the Hood
sv_SE: Under skalet

en: Smarter field settings
sv_SE: Smartare fältinställningar

en: ACF now saves its field settings as individual post objects
sv_SE: ACF sparar nu sina fältinställningar som individuella postobjekt

en: More AJAX
sv_SE: Mer AJAX

en: More fields use AJAX powered search to speed up page loading
sv_SE: Fler fält använder AJAX kraftfulla sök för snabbare inläsning av sidorna

en: Local JSON
sv_SE: Lokal JSON

en: New auto export to JSON feature improves speed
sv_SE: Ny automatisk export till JSON funktion för att förbättra snabbheten

en: Better version control
sv_SE: Bättre versionshantering

en: New auto export to JSON feature allows field settings to be version controlled
sv_SE: Ny automatiskt export till JSON funktion tillåter fältinställningar att vara version kontrollerade

en: Swapped XML for JSON
sv_SE: Bytte XML för JSON

en: Import / Export now uses JSON in favour of XML
sv_SE: Import / Export använder nu JSON till förmån för XML

en: New Forms
sv_SE: Nya formulär

en: Fields can now be mapped to comments, widgets and all user forms!
sv_SE: Fält kan nu kopplas till kommentarer, widgets och alla användarformulär.

en: A new field for embedding content has been added
sv_SE: Ett nytt fält för inbäddning av innehåll har lagts till

en: New Gallery
sv_SE: Nytt galleri

en: The gallery field has undergone a much needed facelift
sv_SE: Gallerifältet har genomgått en välbehövlig uppfräschning

en: New Settings
sv_SE: Nya inställningar

en: Field group settings have been added for label placement and instruction placement
sv_SE: Fältgrupp inställningar har lagts till för etikett- och instruktionsplacering

en: Better Front End Forms
sv_SE: Bättre front-end formulär

en: acf_form() can now create a new post on submission
sv_SE: acf_form() kan nu skapa ett nytt inlägg på föreläggande

en: Better Validation
sv_SE: Bättre validering

en: Form validation is now done via PHP + AJAX in favour of only JS
sv_SE: Validering av formulär görs nu via PHP + AJAX till förmån för enbart JS

en: Relationship Field
sv_SE: Relationsfält

en: New Relationship field setting for 'Filters' (Search, Post Type, Taxonomy)
sv_SE: Ny relationsfält inställning för 'Filter' (Sök, Posttyp, Taxonomi)

en: Moving Fields
sv_SE: Flytta fält

en: New field group functionality allows you to move a field between groups & parents
sv_SE: Ny fältgrupp funktionalitet tillåter dig att flytta ett fält mellan grupper & föräldrer

en: Page Link
sv_SE: Sidlänk

en: New archives group in page_link field selection
sv_SE: Nya arkivgrupp i page_link fältval

en: Better Options Pages
sv_SE: Bättre alternativsida

en: New functions for options page allow creation of both parent and child menu pages
sv_SE: Nya funktioner för alternativsida tillåter skapande av både förälder och undersidor

en: We think you'll love the changes in %s.
sv_SE: Vi tror att du kommer uppskatta förändringarna i %s.

en: ACF PRO Required
sv_SE: ACF PRO krävs

en: Thank you for updating to %s v%s!
sv_SE: Tack för du uppdaterade till %s v%s!

en: We have detected an issue which requires your attention: This website makes use of premium add-ons (%s) which are no longer compatible with ACF.
sv_SE: Vi har upptäckt ett problem som kräver din uppmärksamhet: Denna webbplats använder premium-tillägg (%s) som inte längre är kompatibelt med ACF.

en: Don't panic, you can simply roll back the plugin and continue using ACF as you know it!
sv_SE: Ingen panik, du kan enkelt återställa pluginet och fortsätta använda ACF som ni känner det!

en: Roll back to ACF v%s
sv_SE: Rulla tillbaka till ACF v%s

en: Learn why ACF PRO is required for my site
sv_SE: Läs om varför ACF PRO krävs för min webbsida

en: Database Upgrade Required
sv_SE: Uppgradering av databasen krävs

en: Before you start using the new awesome features, please update your database to the newest version.
sv_SE: Innan du börjar använda de nya fantastiska funktionerna, vänligen uppdatera din databas till den senaste versionen.

en: Update Database
sv_SE: Uppdatera databasen

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
sv_SE: Det rekommenderas starkt att du säkerhetskopierar din databas innan du fortsätter. Är du säker på att vill köra uppdateringen nu?

en: Data Upgrade
sv_SE: Uppgradera data

en: Reading upgrade tasks...
sv_SE: Läser in uppgifter om uppgradering...

en: Upgrading data to version %s
sv_SE: Uppgradera data till version %s

en: Data upgraded successfully.
sv_SE: Data uppgraderad framgångsrikt.

en: See what's new
sv_SE: Se vad som är nytt i

en: Data is at the latest version.
sv_SE: Data är i den senaste versionen.

en: Thumbnail
sv_SE: Tumnagel

en: Large
sv_SE: Stor

en: Full Size
sv_SE: Full storlek

en: (no title)
sv_SE: (ingen titel)

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Post updated
sv_SE: Inlägg uppdaterad

en: Basic
sv_SE: Enkel

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Choice
sv_SE: Alternativ

en: Relational
sv_SE: Relation

en: Expand Details
sv_SE: Visa detaljer

en: Collapse Details
sv_SE: Dölj detaljer

en: Validation successful
sv_SE: Validering lyckades

en: Validation failed
sv_SE: Validering misslyckades

en: 1 required field below is empty | %s required fields below are empty
sv_SE[0]: 1 obligatoriskt fält nedanför är tomt
sv_SE[1]: %s obligatoriska fält nedanför är tomma

en: %s value is required
sv_SE: %s värde är obligatorisk

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Choices
sv_SE: Alternativ

en: Enter each choice on a new line.
sv_SE: Ange varje alternativ på en ny rad

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
sv_SE: För mer kontroll, kan du specificera både ett värde och etikett enligt:

en: red : Red
sv_SE: röd : Röd

en: Default Value
sv_SE: Standardvärde

en: Enter each default value on a new line
sv_SE: Ange varje standardvärde på en ny rad

en: Vertical
sv_SE: Vertikal

en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

en: Color Picker
sv_SE: Färgväljare

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Default
sv_SE: Standard

en: Select Color
sv_SE: Välj färg

en: Date Picker
sv_SE: Datumväljare

en: Done
sv_SE: Färdigt

en: Today
sv_SE: Idag

en: Show a different month
sv_SE: Visa en annan månad

en: Display format
sv_SE: Visa format

en: The format displayed when editing a post
sv_SE: Formatet som visas när du redigerar ett inlägg

en: Return format
sv_SE: Returvärde

en: The format returned via template functions
sv_SE: Formatet som returneras via mallens funktioner

en: Week Starts On
sv_SE: Veckan börjar på

en: Email
sv_SE: E-post

en: Appears when creating a new post
sv_SE: Visas när ett nytt inlägg skapas

en: Placeholder Text
sv_SE: Platshållartext

en: Appears within the input
sv_SE: Visas inuti fältet

en: Prepend
sv_SE: Lägg till före

en: Appears before the input
sv_SE: Visas före fältet

en: Append
sv_SE: Lägg till efter

en: Appears after the input
sv_SE: Visas efter fältet

en: File
sv_SE: Fil

en: Edit File
sv_SE: Redigera fil

en: Update File
sv_SE: Uppdatera fil

en: uploaded to this post
sv_SE: uppladdade till detta inlägg

en: File Name
sv_SE: Filnamn

en: File Size
sv_SE: Filstorlek

en: No File selected
sv_SE: Ingen fil vald

en: Add File
sv_SE: Lägg till fil

en: Return Value
sv_SE: Returvärde

en: Specify the returned value on front end
sv_SE: Välj vilken typ av värde som ska returneras på front-end

en: File Array
sv_SE: Fil array

en: File URL
sv_SE: Filadress

en: File ID
sv_SE: Filens ID

en: Library
sv_SE: Bibliotek

en: Limit the media library choice
sv_SE: Begränsa urvalet i mediabiblioteket

en: Uploaded to post
sv_SE: Uppladdade till detta inlägg

en: Locating
sv_SE: Söker plats

en: Sorry, this browser does not support geolocation
sv_SE: Tyvärr saknar denna webbläsare stöd för platsinformation

en: Clear location
sv_SE: Rensa plats

en: Find current location
sv_SE: Hitta nuvarande plats

en: Search for address...
sv_SE: Sök för adress...

en: Center
sv_SE: Centrera

en: Center the initial map
sv_SE: Kartans initiala centrum

en: Set the initial zoom level
sv_SE: Ange kartans initiala zoom nivå

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Customise the map height
sv_SE: Skräddarsy kartans höjd

en: Image
sv_SE: Bild

en: Select Image
sv_SE: Välj bild

en: Edit Image
sv_SE: Redigera bild

en: Update Image
sv_SE: Uppdatera bild

en: No image selected
sv_SE: Ingen bild vald

en: Add Image
sv_SE: Lägg till bild

en: Image Array
sv_SE: Bild Array

en: Image URL
sv_SE: Bildadress

en: Image ID
sv_SE: Bildens ID

en: Preview Size
sv_SE: Förhandsvisningens storlek

en: Shown when entering data
sv_SE: Visas vid inmatning av data

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Please note that all text will first be passed through the wp function
sv_SE: Notera att all text först kommer att passera genom wp funktionen

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Minimum Value
sv_SE: Minsta värde

en: Maximum Value
sv_SE: Högsta värde

en: Step Size
sv_SE: Stegvärde

en: Value must be a number
sv_SE: Värdet måste vara ett nummer

en: Value must be equal to or higher than %d
sv_SE: Värdet måste vara lika eller högre än %d

en: Value must be equal to or lower than %d
sv_SE: Värdet måste vara lika eller längre än %d

en: Enter URL
sv_SE: Fyll i URL

en: No embed found for the given URL
sv_SE: Ingen inbäddning för den angivna URL

en: Embed Size
sv_SE: Ombed storlek

en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: Filter by Post Type
sv_SE: Filtrera efter inläggstyp

en: All post types
sv_SE: Samtliga posttyper

en: Filter by Taxonomy
sv_SE: Filtrera efter taxonomi

en: Allow Null?
sv_SE: Tillått nollvärde?

en: Select multiple values?
sv_SE: Välj multipla värden?

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Post Object
sv_SE: Inläggsobjekt

en: Return Format
sv_SE: Returvärde

en: Post ID
sv_SE: Inläggets ID

en: Radio Button
sv_SE: Alternativknapp

en: Other
sv_SE: Annat

en: Add 'other' choice to allow for custom values
sv_SE: Lägg till värdet 'other' för att tillåta egna värden

en: Save Other
sv_SE: Spara annat

en: Save 'other' values to the field's choices
sv_SE: Spara 'annat'-värden till fältets alternativ

en: Relationship
sv_SE: Relation

en: Maximum values reached ( {max} values )
sv_SE: Maximalt antal värden uppnått ( {max} värden )

en: Loading
sv_SE: Laddar

en: No matches found
sv_SE: Inga träffar

en: Search...
sv_SE: Sök...

en: Select post type
sv_SE: Välj posttyp

en: Select taxonomy
sv_SE: Välj taxonomi

en: Search
sv_SE: Sök

en: Taxonomy
sv_SE: Taxonomi

en: Elements
sv_SE: Element

en: Selected elements will be displayed in each result
sv_SE: Valda element visas i varje resultat

en: Maximum posts
sv_SE: Maximalt antal inlägg

en: Select
sv_SE: Välj

en: Stylised UI
sv_SE: Stylat UI

en: Use AJAX to lazy load choices?
sv_SE: Använda AJAX för lady load alternativ?

en: Tab
sv_SE: Flik

en: Warning
sv_SE: Varning

en: The tab field will display incorrectly when added to a Table style repeater field or flexible content field layout
sv_SE: Flik fältet visas felaktigt när de läggs till en tabellstil upprepningsfält eller flexibelt innehålls fält layout

en: Use "Tab Fields" to better organize your edit screen by grouping fields together.
sv_SE: Använd "Flik fält" för att bättre organisera din redigeringsvy när du grupperar fälten tillsammans.

en: All fields following this "tab field" (or until another "tab field" is defined) will be grouped together using this field's label as the tab heading.
sv_SE: Alla fält efter detta "flikfält" (eller fram till nästa "flikfält") kommer att grupperas tillsammans genom fältets etikett som tabbrubrik.

en: None
sv_SE: Ingen

en: Multiple Values
sv_SE: Multipla värden

en: Multi Select
sv_SE: Flera värden

en: Single Value
sv_SE: Ett värde

en: Radio Buttons
sv_SE: Alternativknappar

en: Load & Save Terms to Post
sv_SE: Ladda eller spara termer till inlägg

en: Load value based on the post's terms and update the post's terms on save
sv_SE: Ladda värde baserat på inläggets termer och uppdatera dessa när inlägget sparas

en: Term Object
sv_SE: Term objekt

en: Character Limit
sv_SE: Maximalt antal tecken

en: Leave blank for no limit
sv_SE: Lämna tomt för ingen begränsning

en: Text Area
sv_SE: Textfält

en: Rows
sv_SE: Rader

en: Sets the textarea height
sv_SE: Välj textfältets höjd

en: New Lines
sv_SE: Nya linjer

en: Controls how new lines are rendered
sv_SE: Reglerar hur nya linjer renderas

en: Automatically add paragraphs
sv_SE: Lägg till styckesindelning automatiskt.

en: Automatically add &lt;br&gt;
sv_SE: Lägg till automatiskt &lt;br&gt;

en: No Formatting
sv_SE: Ingen formatering

en: True / False
sv_SE: Sant / Falskt

en: eg. Show extra content
sv_SE: t.ex.: Visa extra innehåll

en: Value must be a valid URL
sv_SE: Värdet måste vara ett giltig URL

en: Filter by role
sv_SE: Filtrera efter roll

en: All user roles
sv_SE: Alla användarroller

en: Wysiwyg Editor
sv_SE: WYSIWYG-editor

en: Visual
sv_SE: Visuellt

en: Tabs
sv_SE: Flikar

en: Visual & Text
sv_SE: Visuellt & Text

en: Visual Only
sv_SE: Endast visuellt

en: Text Only
sv_SE: Endast text

en: Toolbar
sv_SE: Verktygsfält

en: Show Media Upload Buttons?
sv_SE: Visa knappar för mediauppladdning?

en: Flexible Content requires at least 1 layout
sv_SE: Flexibelt innehåll kräver minst 1 layout

en: To enable updates, please enter your license key on the <a href="%s">Updates</a> page. If you don't have a licence key, please see <a href="%s">details & pricing</a>
sv_SE: För att aktivera uppdatering, vänligen fyll i din licensnyckel på <a href="%s">uppdaterings</a>sida. Om du inte har en licensnyckel, vänligen besök <a href="%s">detaljer & priser</a>

en: Options Page
sv_SE: Alternativsida

en: No options pages exist
sv_SE: Ingen alternativsida existerar

en: Options Updated
sv_SE: Alternativsida uppdaterad

en: No Custom Field Groups found for this options page
sv_SE: Inga fältgrupper hittades för denna alternativsida

en: Create a Custom Field Group
sv_SE: Skapa en fältgrupp

en: <b>Error</b>. Could not connect to update server
sv_SE: <b>Fel</b>. Kunde inte ansluta till uppdateringsservern

en: <b>Connection Error</b>. Sorry, please try again
sv_SE: <b>Anslutningsfel</b>. Vänligen, försök igen

en: Save Options
sv_SE: Spara alternativ

en: Deactivate License
sv_SE: Inaktivera licens

en: Activate License
sv_SE: Aktivera licens

en: License
sv_SE: Licens

en: To unlock updates, please enter your license key below. If you don't have a licence key, please see
sv_SE: För att låsa upp uppdateringar, vänligen ange din licensnyckel nedanför. Om du inte har en licensnyckel, vänligen se

en: details & pricing
sv_SE: detaljer & priser

en: License Key
sv_SE: Licensnyckel

en: Update Information
sv_SE: Uppdatera information

en: Current Version
sv_SE: Nuvarande version

en: Latest Version
sv_SE: Senaste version

en: Update Available
sv_SE: Uppdatering tillgänglig

en: Update Plugin
sv_SE: Uppdatera tillägg

en: Please enter your license key above to unlock updates
sv_SE: Vänligen fyll i din licensnyckel ovanför för att låsa upp uppdateringar

en: Check Again
sv_SE: Kontrollera igen

en: Upgrade Notice
sv_SE: Uppgraderings notering

en: Flexible Content
sv_SE: Flexibelt innehåll

en: Add Row
sv_SE: Lägg till rad

en: layouts
sv_SE: layouter

en: remove {layout}?
sv_SE: radera {layout}?

en: This field requires at least {min} {identifier}
sv_SE: Detta fält kräver minst {min} {identifierare}

en: This field has a limit of {max} {identifier}
sv_SE: Detta fält har en gräns på {max} {identifierare}

en: This field requires at least {min} {label} {identifier}
sv_SE: Detta fält kräver minst {min} {etikett} {identifierare}

en: Maximum {label} limit reached ({max} {identifier})
sv_SE: Maximal {etikett} gräns nåtts ({max} {identifierare})

en: {available} {label} {identifier} available (max {max})
sv_SE: {tillgänglig} {etikett} {identifierare} tillgänglig (max {max})

en: {required} {label} {identifier} required (min {min})
sv_SE: {krävs} {etikett} {identifierare} krävs (min {min})

en: Click the "%s" button below to start creating your layout
sv_SE: Klicka på "%s" knappen nedan för att börja skapa din layout

en: Add layout
sv_SE: Lägg till layout

en: Remove layout
sv_SE: Radera layout

en: Reorder Layout
sv_SE: Ändra layoutens ordning

en: Reorder
sv_SE: Ändra ordning

en: Delete Layout
sv_SE: Radera layout

en: Duplicate Layout
sv_SE: Kopiera layout

en: Add New Layout
sv_SE: Lägg till ny layout

en: Display
sv_SE: Visa

en: Table
sv_SE: Tabell

en: Block
sv_SE: Grupp

en: Row
sv_SE: Rad

en: Button Label
sv_SE: Knapp etikett

en: Minimum Layouts
sv_SE: Minimum layouter

en: Maximum Layouts
sv_SE: Maximala layouter

en: Gallery
sv_SE: Galleri

en: Add Image to Gallery
sv_SE: Lägg till en bild till galleri

en: Maximum selection reached
sv_SE: Maximalt antal val uppnått

en: Add to gallery
sv_SE: Lägg till galleri

en: Bulk actions
sv_SE: Välj åtgärd

en: Sort by date uploaded
sv_SE: Sortera efter uppladdningsdatum

en: Sort by date modified
sv_SE: Sortera efter redigerat datum

en: Sort by title
sv_SE: Sortera efter titel

en: Reverse current order
sv_SE: Omvänd gällande ordning

en: Close
sv_SE: Stänga

en: Minimum Selection
sv_SE: Minsta urval

en: Maximum Selection
sv_SE: Högsta urval

en: %s requires at least %s selection | %s requires at least %s selections
sv_SE[0]: %s kräver minst %s val
sv_SE[1]: %s kräver minst %s val

en: Repeater
sv_SE: Upprepningsfält

en: Minimum rows reached ({min} rows)
sv_SE: Minimum antal rader uppnått ({min} rader)

en: Maximum rows reached ({max} rows)
sv_SE: Maximalt antal rader uppnått ({max} rader)

en: Drag to reorder
sv_SE: Dra och släpp för att ändra ordning

en: Add row
sv_SE: Lägg till rad

en: Remove row
sv_SE: Radera rad

en: Sub Fields
sv_SE: Underfält

en: Minimum Rows
sv_SE: Minimum antal rader

en: Maximum Rows
sv_SE: Maximalt antal rader
